ХАНДБАЛ: Младежите на „Добруджа“ се класираха за полуфиналите на първенството

21.04.2019 г. 13:53:39 ч.
/
С 2 победи и 1 загуба в груповата фаза на държавните финали по хандбал за младежи „Добруджа“ се класира за ½-финалите. Заключителният турнир в първенството на България за състезатели до 19 години се провежда от събота до понеделник в Благоевград с участието на осемте най-добри отбора от зоните на страната в тази възрастова група.

В първия си мач „Добруджа“ победи домакина „Интер“ с 37:33. След това жълто-зелените загубиха от „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 21:34. Днес възпитаниците на треньора Георги Андреев направиха решителната крачка към ½-финалите, като надделяха с 23:14 над „Фрегата“ (Бургас). Така отборът от Добрич завърши на второ място в своята група и се класира в голямата четворка на България. На ½-финал тази вечер „Добруджа“ ще се изправи срещу победителя от другия поток - „Осъм“ (Ловеч). Другата двойка е „Локомотив“ (Горна Оряховица) - „Спартак“ (Варна). Победителите утре ще играят за титлата, а загубилите - за бронзовите медали.

Припомняме, че тази формация на „Добруджа“ вече достигна до отличия през сезона. Жълто-зелените се класира на трето място в турнира за Купата на България за хандбалисти до 19 години и спечелиха бронзовите медали.