5 медала за борците на „Добруджански юнак“ от държавното за кадети

26.01.2022 г. 10:51:36 ч.
/
5 медала завоюваха състезателите на клуб „Добруджански юнак“ на Държавното лично първенство по борба за кадети до 17 години. Треньорите Петър Петров и Драгомир Стойчев, заведоха на шампионата в Бургас десет състезатели, като половината от тях спечелиха медали в свободния стил. Първо място завоюва Васил Василев (кат. 48 кг.), сребърни отличия спечелиха Пресиян Димитров (кат. 51 кг.) и Дарин Дичков (55 кг.). С бронз се окичиха Искрен Виденов (кат. 110 кг.) и Петър Цонев (125 кг.)
Останалите състезатели също попаднаха сред първите 10 в категориите си: Радослав Колев (6- място в кат. 125 кг.), Фарадин Фарадин (7-мо място в кат. 80 кг.), Иван Симеонов (7-мо място в кат. 71 кг.), Ефе Зекирия (7-мо място в кат. 92 кг.) и Дилян Дичков (9-о място в кат. 60 кг.)
За радио „Добруджа“ треньорът Петър Петров определи като отлично представянето на младите борци на „Добруджански юнак“. Според него представянето им е сериозна заявка за националния отбор за участие на Европейско и световно първенство.
В края на седмица в Сливен предстои Държавен личен шампионат за юноши до 20 години, като очакванията са там добричките борци също да спечелят медали.

снимки: фейсбук страница на Българска федерация по борба