5 медала за „Енергия 21“ – Добрич на училищните първенства по шахмат

08.05.2019 г. 09:45:52 ч.
/
Състезателите на шахматен клуб „Енергия 21“ – Добрич спечелиха 5 медала на държавните индивидуални училищни първенства по класически шахмат. Състезанията се проведоха във Висше училище по мениджмънт в Добрич в продължение на 6 дни. Участваха близо 100 млади спортни таланти от над 50 училища и детски градини от цялата страна. Спортната проява бе организирана от Българска Федерация по Шахмат 1928 и шахматен клуб „Енергия 21“, с финансовата подкрепа на Община град Добрич.

14-годишният Момчил Петков от ОУ „Христо Ботев“ стана шампион при най-големите юноши - до 17 години. Той постигна 7 победи от 7 партии. Момчил Петков е водач в ранглистата на ФИДЕ за състезателите до 14 години от България, с 200 рейтинг точки повече от следващите в класацията.

Ивелина Христова, която също е от ОУ „Христо Ботев“ и Велизар Василев от СУ „П. Р. Славейков“ спечелиха сребърни медали, съответно при момичета до 11 г. и при най-малките момчета – до 7. Мария и Емилия Егови от ПМГ „Иван Вазов“ са носители на бронзови медали до 13 и до 15 г.

При момичета до 9 г. Надежда Маринова от СУ „Св. Кирил и Методий“ и при юношите до 13 г. Радослав Генов от частно училище „Леонардо да Винчи“ са на почетното четвърто място, с равни точки с втория и третия, но с по-ниски допълнителни показатели.
Д-р Руслан Тошев - председател на федерацията награди класиралите се от първо до трето място с купи, медали и дипломи.