50 медала за СКПС "Добруджа" на международен турнир в Бургас

13.10.2020 г. 09:53:49 ч.
/
50 медала спечелиха състезателите на Спортен клуб по плувни спортове „Добруджа“ на международния турнир „Бриз“ в Бургас. Участваха 30 клуба от 5 държави – България, Северна Македония, Сърбия, Молдова и Испания.

19 плувци от Добрич спечелиха общо 50 медала - 30 лични и 20 от щафетите. Медалисти са:
Станислава Сарандева - 3 златни: на 50 и 100 м. св. стил, и на 100 м. съчетано плуване, и 1 сребърен на 200 м. съчетано плуване;
Левена Аврамова - 1 сребърен на 50 м. св. стил и 3 бронзови на 100 м. св. стил, 50 м. бътерфлай и 100 м. съчетано;
Никол Енева - 1 сребърен на 200 м. съчетано плуване и 1 бронзов на 400 м. съчетано плуване;
Даная Димитрова - бронз на 200 м. бруст.
Трето място на св. стил зае щафетата Левена Аврамова, Гергана Донева, Никол Енева и Станислава Сарандева.
При мъжете Калоян Коев взе 3 златни медала на 100 и 200 м. бътерфлай и 100 м. съчетано плуване
Юноши старша възраст: Даниел Илиев - 1 сребърен на 100 м. бруст, 3 бронзови на 50 и 200 м. бруст и 200 м. съчетано плуване, Здравко Желев - 2 бронзови на 50 и 100 м. гръб, Брам Шриер - 1 сребърен на 50 м. св. стил, 2 бронзови на 100 и 400 м. св. стил.
При децата на възраст 11-12 г.: Никола Стоянов - 2 сребърни на 50 и 100 м. св. стил, и 1 бронзов на 50 м. гръб, Виктор Василев - 1 сребърен на 400 м. св. стил и 1 бронзов на 100 м. бътерфлай, Димитър Узунов - 1 сребърен на 50 м. бруст, Саймън Шриер - 1 бронзов на 100 м. бруст.
Първо място за щафетата св. стил и второ за щафета съчетано плуване при мъжете спечелиха Калоян Коев, Даниел Илиев, Здравко Желев и Брам Шриер.
Златни медали в смесената щафета спечелиха Левена Аврамова, Станислава Сарандева, Брам Шриер и Калоян Коев. Бронзови медали взе микс щафетата съчетано плуване Станислава Сарандева, Левена Аврамова, Даниел Илиев и Калоян Коев.

Станислава Сарандева получи и парична награда за второ място в класацията по точки на ФИНА за дисциплината 100 м. св. стил.