9 медала спечели добричкият клуб „Хищник” на Държавното по канадска борба

16.05.2021 г. 18:44:35 ч.
/
9 медала спечели добричкият клуб „Хищник” на Държавното първенство по канадска борба, което се проведе през уикенда в Белоградчик. Състезателите, водени от председателя на клуба Захари Стоянов, спечелиха 5 медала на лява ръка и 4 – на дясна. Даниела Каракашева спечели по два златни медала при девойки до 18-годишна възраст, на лява и дясна ръка и два сребърни при жените. Ивелин Милев стана републикански шампион на дясна ръка в своята категория, като спечели бронз – на лява. С бронзови медали се окичиха още Цветан Койчев – при юношите, Захари Стоянов и Николай Василев – при състезателите с увреждания.
Със своето постижение Даниела Каракашева получава право да участва на Европейското и Световно първенство, но за момента тяхното провеждане е отложено, уточни Захари Стоянов.
Той благодари на фирма „Агро 1”, пицария „Уно”, бившият депутат Даниела Димитрова и Община Добрич за подкрепата за участието на шампионата.