Александра Бекярова с амбиция за личен резултат на Балканското по спортно ходене

22.03.2021 г. 10:52:22 ч.
/
Резултатът беше горе-долу добър и на балканиадата ще очаквам по-добър. Това заяви за радио „Добруджа“ състезателката на СКЛА "Добруджа” Александра Бекярова, която в събота спечели златен медал при девойките под 18-годишна възраст на Държавния шампионат по спортно ходене. Тя премина 5-те километра за 28,36 минути. Нейната съотборничка Надя Стефанова се нареди трета, а между тях втора завърши Мария Ташева от СКЛА „Шумен“, като трите повториха класирането си от миналата година.
Александра заяви, че не открива разлика с миналогодишния шампионат.
Финиширахме по същия ред, както и миналата година, отбеляза Александра. Затова според нея състезанието тази година не е било по-различно като конкуренция от миналогодишното.
Относно провеждането на тренировъчен процес в условията на пандемия, Бекярова сподели, че са тренирали навън и в залата, когато е било възможно. В спортното ходене има три състезания през годината и те се проведоха, посочи младата лекоатлетка. Със спечелената титла, Бекярова получи правото да бъде част от националния отбор за Балканския шампионат, който ще бъде на 27 март в турския курорт Анталия. Амбицията й е да постигне личен резултат.
Казва, че не е запозната с конкуренцията на Балканиадата, защото има доста състезателки, които досега са били в долната възрастова група.