Атанас Илиев разпиля Черноморец с 4 гола

09.05.2015 г. 20:25:22 ч.
/
Добруджа победи гостуващия Черноморец Бургас с 4:2, след 4 гола на Атанас Илиев. Централният нападател на “жълто-зелените” буквално разпиля защитата на гостите и можеше да отбележи още попадения.
Илиев откри резултата още в 7-ата минута. Заслуга за гола имаше и Даниел Генов, който с чудесно центриране зад гърба на защитата на Черноморец намери Илиев. Ударът с глава на голмайстора на "жълто-зелените" първоначално бе спасен от вратаря, но при добавката не сгреши - 1:0.
Радостта на добруджанци обаче бе кратка. В 13-ата минута Милен Танев изравни с техничен удар по земя.
В 25-ата минута Атанас илиев отново даде преднина за домакините. След пас на Филип Филчев, Илиев се измъкна между двама защитници на Черноморец, за да отбележи втория си гол в мача - 2:1.
До края на полувремето “жълто-зелените” пропуснаха две чудесни възможности чрез Филчев и Александър Димитров.
Пет мнути след началото на второто полувреме Добруджа остана с човек по-малко, след като вратарят Павел Петков получи директен червен картон. Стражът излезе да пресрещне откъсналия се Диян Христов и спря топката с ръце. Резервният вратар Димитър Илиев влезе на мястото на Филип Филчев и първото му действие в мача бе да извади топката от мрежата - 2:2. Илиев нямаше как да отрази чудесното изпълнение на прекия свободен удар от страна на Галин Димов.
Останали с човек по-малко добруджанци не само, че не се прибраха в своята половина, но и се хвърлиха в атака, търсейки победата.
Атанас Илиев взе нещата в свои ръце и с два гола – в 66-ата и 78-ата донесе победата на Добруджа с 4:2.
След този мач “жълто-зелените” имат актив от 44 точки и се утвърди на петото място в класирането.
Как се разви двубоят по минути вижте ТУК!