АТЛЕТИКА: Тодор Петров оглави световната ранглистa на гюле при юношите под 18 години

24.01.2021 г. 13:39:41 ч.
/ ИА Добруджа
Състезателят на СКЛА „Добрич“ Тодор Петров оглави световната ранглиста за юноши под 18 години в тласкането на гюле с 5-килограмов уред, след като стана и шампион на България в зала в „Асикс Арена” в София.

Петров не срещна никаква конкуренция, като направи шест опита над 18 метра с 5-килограмовия уред на гюле, като в три от тях го изпрати точно на 18.80 м. - 18.80, 18.08, 18.80, 18.23, 18.65 и отново 18.80.
С това постижение избраният за млад спортен талант на Добрич в две поредни години Тодор Петров оглави световната ранглиста за юноши под 18 години в зала.

Борбата за останалите медали беше на метри от този резултат. Кирил Кънчев (Сливен) е вицешампион с 15.48, а Ангел Димитров (Мизия) спечели брoнза с разлика 10 сантиметра с 14.86 срещу 14.76 на Христо Савов (Сливен).
Снимка:Списание "Атлетика"