БАСКЕТБОЛ: Въпреки силното включване на юношите, „Ънстопабъл“ записа нова загуба в А група (ВИДЕО)

15.03.2021 г. 10:38:07 ч.
/
В мач от зона Изток на мъжката А група „Ънстопабъл“ загуби от „Светкавица“ с 60:80 в зала „Добротица“ в Добрич. Срещата започна равностойно и в шестата минута домакините водеха с 10:7. Гостите от Търговище обаче обърнаха резултата в своя полза още през първата четвърт, а на почивката след 20 минути игра водеха с 38:20. В началото на четвъртата част авансът на „Светкавица“ достигна до 30 точки, но въпреки че за добричлии до края играха предимно юношите, те успяха да свалят разликата, за да се стигне до крайното 80:60 за отбора от Търговище.

Най-резултатен за „Ънстопабъл“ бе Валери Вълчев с 12 точки. Много силен мач направи и друг от младите в състава – Станислав Митев. 17-годишният атакуващ гард започна в стартова петица и за 18.24 мин. игра отбеляза 6 точки. С повече – по 8, се отчетоха само още Тодор Рачев, Давид Кръстев и Константин Тодоров.

Така „Ънстопабъл“ допусна 13-та поредна загуба и все още търси първата си победа в А група. До края на редовния сезон остава само още един кръг, като вече е сигурно, че „Ънстопабъл“ ще завърши на последното, осмо място в групата и в плейофите ще срещне лидера „Шоутайм“ – Варна.

Общо 4 мача от кръга се изиграха вчера в зала „Добротица“, като в най-оспорвания „Шумен“ победи „Шабла“ с 88:86.