БОКС: Добричлията Стелиан Страхилов се готви за участието на Европейско първенство

10.05.2018 г. 08:59:33 ч.
/
БОКС: Добричлията Стелиан Страхилов  се готви за участието на Европейско първенство
Добричлията Стелиан Страхилов е на подготвителен лагер с националния отбор на България по бокс преди участието на европейското първенство, което започва на 21 май в Албена. Състезателят на БК „Добруджа” получи повиквателна, след като спечели шампионската титла в кат. до 72 кг. на личното държавно първенство за ученици /13-14 год./, което се проведе в Плевен през март. Преди няколко дни стана и шампион на държавното отборно първенство в Габрово.
В кат. до 72 кг. Стелиан им 6 победи, от които 4 са с отказване на противника.
Стелиан е ученик в седми клас в Спортното училище „Георги Стойков Раковски”. Тренира бокс само от една година. Въпреки това той има амбицията да спечели медал от Европейското първенство, което започва след 10 дни.