БОКС: Поредна титла за Стойка Петрова от турнира „Странджа”

25.02.2018 г. 18:18:57 ч.
/
Добричлийката Стойка Петрова спечели пореден златен медал от най-стария шампионат в Европа – „Странджа”. В изцяло българския финал между Стойка Петрова и Златислава Чуканова в категория до 54 км победата с 4:1 съдийски гласа – 29:28, 30:27, 29:28, 30:27, 28:29, заслужи по-опитната състезателка. Това бе повторение на финала на държавното първенство преди две седмици в Ямбол, който отново завърши с успех на Петрова.
За Стойка Петрова титлата от “Странджа“ е 4-а в кариерата й, като има златни медали, но в кат. до 51 кг от 2011, 2014 и 2015 г.
Българските боксьорки спечелиха общо 4 титли в 69-ото издание на  “Странджа“. Шампионки в своите категории станаха Севда Асенова (48 кг), Габриела Димитрова (51), Стойка Петрова (54) и Станимира Петрова (57).