Боксьорка на „Добруджа“ спечели сребърен медал в Сърбия

22.04.2019 г. 11:22:27 ч.
/
Състезателката на боксов клуб „Добруджа“ – Добрич Златислава Чуканова спечели сребърен медал на турнира „Белградски победител“. На ринга в сръбската столица се състезаваха боксьорки от цял свят.

На старта Златислава Чуканова победи унгарката Жабина Жуч с 5:0 съдийски гласа в категория до 54 килограма. След това на ½-финал тя се справи с представителката на домакините Йованка Радулович. В боя за титлата българката отстъпи на австралийката Кристи Харис след оспорвана и равностойна игра - с 2:3 съдийски гласа.

Така Златислава Чуканова, която в края на март донесе златен медал за БК „Добруджа“ на Купа „България“ при жените, спечели първото си отличие в чужбина. Тя е многократна медалистка от международни състезания у нас – Купа „Странджа“ и турнира „Балкан“, където печели наградата за най-добра боксьорка.