Бронз за състезател на „Хищник” от Европейското по канадска борба

22.05.2019 г. 12:10:31 ч.
/
Състезателят на добричкия клуб „Хищник” Мирослав Николов спечели бронзов медал от Европейското първенство по канадска борба, което се проведе в гръцкия град Лутраки. Николов зае трето място в категорията до 60 кг. за състезатели със зрителни увреждания.
Председателят на клуб „Хищник” Захари Стоянов е записал две загуби на шампионата – от руснак и украинец. Стоянов призна за радио „Добруджа”, че наскоро претърпяната операция на коляно, не му е позволила да се подготви пълноценно за Европейското. В същото време той отбеляза, че нивото на състезателите непрекъснато се вдига и конкуренцията става все по-тежка.
Следващите състезания, които предстоят за Захари Стоянов са турнирите от веригата „Воля за победа” в Дряново и в Добрич, на който той е главен организатор. През есента за добричлията предстои и участие на поредно Световно първенство. Тази година шампионът ще се проведе в румънския град Констанца.

На снимката: Мирослав Николов и Захари Стоянов (вдясно от паното)