Черноморец (Балчик) пропусна да накаже лидера насред мъглата във Враца

05.03.2018 г. 08:51:17 ч.
/
Черноморец (Балчик) допусна обрат и загуби гостуването си на лидера във Втора Лига Ботев (Враца) с 2:3 в мач от 19-ия кръг на първенството. Момчетата на Георги Иванов водиха в резултата до 45Ден по-рано домакините поискаха от БФС срещата да бъде отложена,  но тя се игра при много лоша видимост, като дори атмосферните условия дори не позволяваха зрителите да следят добре случващото се на терена.
В 10-ата минута Александър Попов изненада Ботев и резултатът стана 0:1. Попадението стъписа врачани, които искаха да изравнят, но нямаха много възможности срещу добре подредената отбрана на Черноморец.
В 37-та минута Попов се възползва от грешка на Фиданин и реализира второто си попадение в мача, като шокира всички на стадиона. Нападателят можеше да довърши домакините в 45-ата минута, но изпусна сам срещу Христо Митов. В ответната атака Иван Колев върна едно попадение 1:2.
В 77-ата минута новопривлеченият в Ботев Петър Атанасов изравни с първото си попадение за клуба.  Ботев стигна до пълен обрат, който дойде в 85-ата минута. Точен бе Янаки Смирнов.
Футболистите на Черноморец имаха претенции за последното попадение на домакините, че голмайсторът е бил в засада, но такава не беше маркирана.
Тимът на Черноморец може да съжалява, че пропусна да шокира Ботев, след като поведе с два гола, а след това и пропиля възможности, с които да довърши лидера.
Играчите на тима от Балчик останаха на 9-то място с 24 точки.