Даяна Димитрова неправомерно е участвала на европейското първенство

05.12.2018 г. 14:51:23 ч.
/
Европейската шампионка по вдигане на тежести при девойките до 20 години Даяна Димитрова все още е със спрени права и неправомерно е участвала на Европейския шампионат в Полша. Това научи радио „Добруджа” по повод появилата се информация в други медии, че е хваната отново с допинг.
Припомняме, от миналата година тя бе със спрени права заради положителна проба за диуретика фуросемид преди световното първенство за кадети в Банкок. През октомври тази година  състезателката на СКВТ „Добрич” се завърна на подиума, като спечели европейското злато в кат. до 48 кг. по категоричен начин.
За да има право на участие, преди това Даяна трябва да е получила писмено разрешение от Международната федерация и да е дала контролна проба пред същия орган. Оказва се, че нито едно от двете не е факт.
Даяна не била на лагер сбора на националния отбор, а се е качила директно на самолета, защото до последно се е чакало разрешение за заминаването й за Европейското.
Заради това, че е била нарушена забраната, автоматично миналогодишната проба се взема предвид и сега, а не се касае за нов случай на допинг. Щангистката е със спрени права до изясняване на случая, но няма влязло в сила наказание, което е видно и от сайта на Международната федерация по вдигане на тежести.
В момента се чака разрешаване на казуса със спрените права на Даяна.
Снимка:dobrudjabg.com