Децата от ЦНСТДБУ 2 „Тийнейджър” в Добрич - шампиони по футбол на Зоналния турнир за деца в риск

11.05.2018 г. 14:45:38 ч.
/
Децата от Център за настаняване от семеен тип за деца без увреждане 2 „Тийнейджър” в Добрич станаха шампиони на Зоналния турнир на Българска спортна федерация за деца и младежи  в риск  /БСФДМР/. Състезанието се проведе вчера в град Търговище. На Градски стадион „Димитър Бурков” и Спортна зала „Дечко Стефанов” 100 деца от 8 Центъра за настаняване от семеен тип, от Североизточна България, се състезаваха в спортовете лека атлетика, мини футбол и баскетбол.
След три победи над отборите на Търговище, Исперих и Разград, футболният отбор на децата от ЦНСТДБУ 2 „Тийнейджър” стана шампион на Зоналния турнир в спорта мини футбол. Огромна е радостта на децата и техните ръководители Валентин Велчев и Димитър Докторов. Изявените голмайстори са Найден Норов и Ташо Александров, които във второто полувреме на решаващия мач, обръщат резултата от 1:1 на 3:1 и носят победа на отбора. Това е поредното първо място, което заемат на турнир, организиран от БСФДМР.