Добрич отново ще е домакин на Националния шампионат по спортно ходене

16.03.2021 г. 15:36:00 ч.
/
В събота (20 март) Добрич отново ще бъде домакин на Националния шампионат по спортно ходене за мъже и жени, юноши и девойки под 20 и под 18 години, и момичета и момчета под 16 г. Организатори на първенството са Българската федерация по лека атлетика и СКЛА „Добруджа 99“. Надпреварата се провежда със съдействието на община град Добрич. 13 отбора от цяла България са подали заявки за участие. В отделните дисциплини ще участват общо 115 състезатели. Тази година ще бъдат отличени и отборни победители, съобщи за радио Добруджа“ президентът на СКЛА „Добруджа“ Николай Янков. От шампионата ще бъде определен националният отбор, който ще представя България на Балканското първенство, което ще се проведе на 27 март в турския град Анталия.
Състезанието отново ще се проведе на бул. Русия, като стартът ще бъде до светофара в близост до Кауфланд. В 10 часа ще бъде даден старт на най-тежката дисциплина - 20 км. спортно ходене за мъже и жени. Пак в 10 часа ще тръгнат по трасето и най-малките - момичета под 16 г., като тяхната дистанция е 3 000 м. 25 минути по-късно ще ги последват и момчетата под 16 г., като те също ще се състезават на 3 000 м. спортно ходене. В 10.50 започва надпреварата при девойките до 18 г. на 5 км, а в 11.30 ч. ще бъде даден последният старт за състезанието - за юношите под 18 г., като при тях дистанцията е 10 км. и за юноши и девойки под 20 години, като те също ще се състезават на 10 км.
Снимка:dobrudjabg.com