Начало >Добруджа >Общество

Добруджа 07 и Левски Бол играят за третото място в Нови Сад

13.10.2013 г. 11:44:00 ч.
Добруджа 07 и Левски Бол днес ще играят за третото място в международния волейболен турнир "Мемориал Жарко Петрович" в сръбския град Нови Сад. Във втората си среща добричлии загубиха с 3-0 гейма от черногорския Будванска ривиера, информират от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. Началото на срещата бе добро за възпитаниците на Мирослав Живков, след като на второто техническо прекъсване те водеха с 16-14 точки, а по-късно авансът им набъбна на 21-18. В края на първата част съперникът успя да изравни резултата и да спечели гейма с 27-25 т. Черногорци затвориха мача след час и 16 мин. игра след успех и в следващите два гейма с 25-20 и 25-16 т. По-късно домакините от Войводина ще спорят за първото място в турнира с Будванска ривиера, а двата български отбора в сръбския турнир ще се срещнат за третата позиция.
В същото време домакините са поместили в клубния си сайт доста ласкави отзиви за играта на добричките волейболисти срещу тях, който завърши при резултат 3-1 в полза на Войводина след равностойна игра. Преди започване на двубоя от щаба на "сръбския тим са смятали своите състезатели за фаворити, но българският отбор се е оказал много неприятен и качествен съперник. Целият мач е бил изпълнен с напрежение, с много обрати в резултата, и добри отигравания и от двете страни на мрежата. Добричкият състав е впечатлил домакините с възможността да консолидира своите редици при негативен резултат, да приложи агресивна игра и да стигне до положителен резултат. В 3-тия гейм от резултат 8:3 за "Войводина" възпитаниците на Мирослав Живков са успели да обърнат развитието на нещата и да доведат точките до само 16:15 за домакините, се посочва в публикацията.