Добруджа и Локомотив София си поделиха по точка и едно полувреме в мач с нервен финал (ВИДЕО)

19.08.2018 г. 20:28:15 ч.
/
Добруджа и Локомотив (София) завърши наравно 1:1 в двубой от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Двата отбора си размениха по едно полувреме, в което можеха да стигнат до победата, но в крайна сметка добавиха само по една точка в актива си.
Илия Джамов даде преднина на Добруджа още в 4-ата минута след като засече от въздуха центриране отляво. Гостите изравниха в 32-ата минута след точно изпълнена дузпа от Костадин Хазуров. В добавеното време на мача „железничарите” отбелязаха втори гол, но асистент съдията Мирослав Марков маркира засада, което предизвика гнева на целия щаб на Локомотив. Добруджанци от своя страна могат да съжаляват, че не успяха да реализират второ попадение, след като създадоха редица добри ситуации пред вратата на съперника. В 82-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на Локомотив, но главният рефер Георги Давидов подмина ситуацията.
И двамата наставници бяха принудени да прибягват ди принудителни смени на ключови футболисти. За Добруджа Румен Николов получи контузия в самия край на първото полувреме, а през второто принудително напусна и Явор Колев. Наставникът на Локомотив Ангел Колев трябваше да търси варианти в защита, след като Емил Виячки получи разтежение.
Двубоят бе предшестван от няколко трогателни церемонии. Първо Симеон Симеонов получи почетен плакет от клуба за края на своята кариера и приноса към Добруджа. Лично Диян Божилов връчи възпоменателния трофей на Симеонов под бурните аплодисменти на повече от 1 500 зрители.
На електронното табло пък бяха представени със снимка всеки един от футболистите на Добруджа.
Самият мач започна с минута мълчание в памет на легендата на клуба Васил Великов, който напусна този свят на 8 август.
На голям интерес продължават да се радват фен артикулите на Добруджа. Днес от клуб пуснаха в продажба 40 фланелки, които свършиха буквално за минути. Втората серия от шалчета също бе разграбена от почитателите на Добруджа.