„Добруджа“ взе бронза в електронното футболно първенство на България

31.12.2020 г. 10:17:21 ч.
/
Отборът на „Добруджа“, управляван от добричлията Емил Киров, спечели третото място в крайното класиране на WINBET е-футболна лига в конкуренцията на стотици геймъри от цялата страната. Електронното футболно първенство на България се проведе през тази есен, като в продължение на месеци се проведоха групови фази и финални плейофи за определяне на шампиона. Емил Киров безпроблемно влезе в ТОП 14 на България и дори дълго време бе начело на финалната група. В крайна сметка той завърши трети преди плейофите между най-добрите осем. Много драма предложи ¼-финалът с „Берое“ - след нулево равенство в първия мач, във втория „Добруджа“ навакса изоставане от 0:2 и след почивката отбеляза 4 гола за обрата – победа с 4:2 с хеттрик на Ерай Карадайъ и гол на Ерик Почански. Последваха две загуби от „Левски – от 90-те години до днес“ на ½-финалите, а мачът за третото място срещу „Локомотив“ (Пловдив) бе един от най-емоционалните в целия турнир. През редовното време голове не паднаха, в първото продължение Локо поведе, но в 120 мин. Стефан Митев изравни и се стигна до дузпи. След като двата отбора отбелязаха по две при първите си 5 изпълнения, вратарят Димитър Илиев направи уникално спасяване, а след това Денис Кадир стреля точно и „Добруджа“ спечели третото място в България, а Емил Киров доказа, че е на световно ниво на PES 2020.