Добруджа загуби втората си контрола с Черно Море с по-голяма разлика – 0:3

10.02.2016 г. 16:45:48 ч.
/
Добруджа загуби с 0:3 втората си контрола от зимната подготовка срещу елитния Черно Море. Мачът се игра от 14:30 часа днес на стадион „Младост” в морската столица.
„Моряците” предрешиха бързо изхода от двубоя, след като успяха да вкарат два гола още в първите десет минути. И двете попадения бяха дело на Бакари.
Добруджанци играха равностойно на елитния си противник и на няколко пъти застрашиха вратата на Георги Китанов. В 38-ата минута Влади Узунов бе най-близо до гола, но силният му шут попадна в обсега на вратаря на варненци.
През второто полувреме и двамата наставници направиха по няколко смени. В 78-ата минута Матиас Курьор отбеляза третия гол, като попадението му беше много ефектно – с пета.
Само минута по-късно капитанът на Добруджа Кристиян Димитров пропусна да върне един гол, но ударът му мина на сантиметри от гредата.
Припомняме, че двата отбора се срещнаха в самото начало на своята подготовка, като тогава носителят на Купата на България се наложи с 1:0.
В събота Добруджа гостува на шампиона Лудогорец за предпоследната си проверка преди началото на първенството.
Заключителната контрола ще бъде в Добрич в края на следващата седмица, като съперник на Добруджа ще бъде вторият отбор на Лудогорец.
Добруджа: Николай Банков, Слави Сталев, Костадин Ничев, Даниел Граматиков,  Кристиян Димитров, Тодор Колев, Владимир Айтов, Николай Минков, Християн Казаков, Владислав Узунов, Георги Станчев,
Снимка:varna-sport.com