Добруджанско участие на „Странджата“ и тази година

20.01.2020 г. 15:55:41 ч.
/
Над 300 боксьори от 30 държави са подали заявки за участие на Купа „Странджа“. Най-старият боксов турнир в Европа започва във вторник и ще продължи до събота в столичната зала „София“. България ще бъде представена от 10 състезатели при мъжете и 7 при жените. В категория до 51 кг. при дамите ще участва спортист номер 7 на Добрич за миналата година Златислава Чуканова, която е състезателка на боксов клуб „Добруджа". Добруджанката Аслъхан Мехмедова пък ще излезе на ринга в категория до 60 кг.

При жените няма да участва Стойка Петрова, която ще получи право да се състезава отново на 21 февруари, когато изтича административният срок на УАДА за завръщане на отказал се състезател, съобщават от Българска федерация по бокс.