Двама добруджанци сред най-добрите 10 български атлети за 2019 година

12.11.2019 г. 14:37:03 ч.
/
Двама добруджанци попаднаха сред най-добрите 10 български атлети за 2019 година, в традиционната анкета на списание „Атлетика“. Това са Валентин Андреев (хвърляне на чук) и Милица Мирчева (бягания на дълги разстояния).
Балчиклията е пети с 157 точки, докато Милица Мирчева събира 49 точки от гласуването, което й отрежда девето място в класацията.
Освен това, в допитването във фейсбук страницата на списание „Атлетика“, младият талант в хвърлянето, на чук спечели приза за „Любимец на феновете“.
Тази година състезателят на СКЛА „Черно море 2005” Валентин Андреев донесе златен медал на България на европейския олимпийски младежки фестивал и оглави световната ранглиста на чук за юноши под 18 години.
2019 година бе изключително успешна и за добричлийката Милица Мирчева. В края на месец  октомври тя записа национален рекорд в полумаратона (21.0975 км) по време на състезание във Валенсия (Исп). Преди това Милица Мирчева се пребори за второто място на 3000 м по време на европейското отборно първенство, Втора лига във Вараджин (Хърв).
През март Милица Мирчева подобри и националния ни рекорд на 10000 м.

За пети път победител в класацията „Атлет на годината” е Ивет Лалова-Колио.
35-годишната спринтьорка спечели анкетата с 309 точки пред Радослава Мавродиева 261 точки и Мирела Демирева – 245 точки.