Екатерина Димова стана шампионка при жените с нов рекорд

26.02.2017 г. 13:45:50 ч.
/
 Екатерина Димова от СКЛА Черно море 2005–Балчик спечели шампионката титла на чук при жените по време на първенството за хвърляния в родния й град, информира bgathletic.com.
18-годишната Екатерина подобри личния си рекорд на 49.72 м за победата. Тя обаче бе толкова убедителна, че остави втората в класирането на повече от 17 м. След рекордното хвърляне Димова продължи устрема си и направи доста добри опити 48.17, 48.28, 48.45, 49.19.
Миналогодишната шампионка Антония Щерева направи 3 фаула и напусна състезанието. Така втора се класира Димитричка Великова (Супер спорт–Варна) с 32.19, а победителката на диск - Рената Петкова (КЛАСА) се нареди трета с 31.65.
В края на 2016 година чаровната Екатерина Димова бе избрана за Мис BGathletic.com в много сериозна конкуренция на спринтьорки и скачачки.

снимка: Марияна Върбанова