Евгени Иванов: Финалите да бъдат в Добрич бе най-доброто решение (ВИДЕО)

27.04.2017 г. 11:05:17 ч.
/
Публиката в Добрич е доказала, че волейболът е един от най-обичаните спортове и това трябва да се взима под внимание. Така изп.директор на Националната волейболна лига Евгени Иванов коментира решението на Лигата да избере Добрич за домакин на финалния турнир за Купа България. Трябва да се съобразяваме с възможностите, които ги има в България. Може би на всеки му се иска да играе в Арена Армеец или Арена Булстрад, каза пред МГ „Добруджа” Иванов. Той обаче е категоричен, че най-доброто решение е било финалния турнир да бъде в Добрич. Оценка за организацията на домакините Иванов ще даде след края на турнира.
Според изп. директор на НВЛ решението отборите да могат да привличат състезатели за Турнира е добро, защото по този начин феновете се докосват до много от националните състезатели. Българската публика заслужава да види на живо тези състезатели. Никой в България, не само в Добрич, би имал шанса да гледа волейболист като Николай Учиков например, каза още Евгени Иванов. Той не се ангажира с прогноза за това кой ще вдигне Купата в неделя. По думите му мачовете от предварителните групи не могат да бъдат сравнявани с един финал и заряда в него.