ФСГ - най-спортното училище в Добрич, показват резултатите от Общинския етап на Ученическите игри

14.05.2019 г. 16:21:37 ч.
/
ФСГ - най-спортното училище в Добрич, показват  резултатите от Общинския етап на Ученическите игри

ФСГ "В.Левски" спечели комплексното класиране на училищата в две от трите възрастови групи 8-10 кл. и 11-12 клас на Общинския етап от Ученическите игри. При най-малките - 5-7 клас победители са учениците-спортисти от СУ "П.Р.Славейков". В призовата тройка 5-7 клас влизат ОУ "Хан Аспарух" - на второ място и ОУ "Д.Талев" - на трето място. При 8-10 клас на второ място са ЕГ "Г.Милев", а на трето - ПМГ "Иван Вазов". При най-големите 11-12 клас подгласници на победителите са ПГТ "П.Яворов" (второ място)и ПМГ "Иван Вазов"(трето място). Грамотите и купата за първо място бяха връчени от кмета на Добрич Йордан Йорданов. Награди получиха и класираните в призовата тройка училищни отбори по спортовете баскетбол, волейбол, хандбал, футбол, лека атлетика, шахмат, тенис на маса и бадминтон. Състезанията в община Добрич продължиха повече от три месеца и в тях се включиха 151 отбора със 1376 участника. В сравнение с миналата година  отборите са със 16 повече, а броят на участниците е завишен със 109.
 Ето и к първенците по спортове:
Баскетбол : 5-7 клас момчета-  ОУ "Ст.Караджа", момичета - ОУ "Ст.Караджа"
                    8-10 клас юноши - ПМГ "Ив.Вазов", девойки - ПМГ "Ив.Вазов"
                    11-12 клас юноши ПМГ "Ив.Вазов"
Волейбол:   5-7 клас момчета - СУ "П.Р.Славейков", момичета - СУ "Св.Св.Кирил и Методий"
                     8-10 клас юноши - ЕГ "Гео Милев", девойки -Ег"Гео Милев"
                     11-12 клас юноши - ЧСУ "Леонардо да Винчи", девойки - СУ"Св.СВ.Кирил и