ФУТБОЛ: България приключи участието си на Евро 2019 със загуба от Дания в Добрич (ВИДЕО)

11.05.2019 г. 14:46:44 ч.
/
В мач от последния кръг на груповата фаза на Европейското първенство по футбол за девойки до 17 години България загуби от Дания с 0:2 в Добрич. Корнелиа Крамер зарадва червената агитка от близо 50 свои сънародници по трибуните на стадион „Дружба“ с гол в 8 мин. след силен далечен удар. Отличната игра на вратата на Виктория Димова не позволи на скандинавките да увеличат преднината си до почивката. През второто полувреме българките изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на съперника. В 70 мин. добричлийката Димитра Иванова стреля точно, но вратарката на Дания Фрея Розенкранц Тисгаард улови. Червеният динамит избухна повторно в 75 мин., когато Фрея Сторм се разписа за крайното 2:0.

Така България завърши с 3 загуби на Евро 2019, но с натрупан много ценен опит за младите талантливи футболистки на страната ни. Те се превърнаха в любимки на добричката публика, която горещо ги подкрепя и на трите мача.

С победата Дания събра 4 точки, но също приключва участието си на първенството, след като по същото време в Албена Испания разби Португалия с 6:0. Така двата отбора от Иберийския полуостров се класираха на ½-финалите.