ФУТБОЛ: Черноморец (Балчик) изпусна победата срещу Литекс с гол в добавеното време (ВИДЕО)

04.05.2019 г. 21:41:04 ч.
/
Черноморец (Балчик) и Литекс завършиха 2:2 в мач от 27-я кръг на Втора лига, игран днес в Белия град. Домакините могат да съжаляват за изпуснатите 3 точки, тъй като допуснаха изравняване в 3-ата минута на добавеното време. Двата отбора предложиха открит футбол и създадоха доста положения за гол. Първата ситуация бе за Черноморец – в 7-ата минута Цветан Илиев стреля с глава след корнер, но ударът му мина над вратата. Две минути по-късно Тафраджийски проби в наказателното поле и преодоля бранител на домакините, но опита подаване в малкия пеналт, което бе пресечено. В 20-ата Йосков бе близо до отбелязване на гол, но ударът му с  глава след поредния корнер, бе отразен от голлинията. Две минути по-късно отново Йосков се размина с топката след добро центриране на Начев отляво. След последвалия ъглов удар Мирослав Начев бе оставен непокрит в малкия пеналт и отблизо вкара за 1:0.  В ответната атака Добромир Бонев от Литекс отправи силен шут от 25 метра, който бе отразен от Христов.
В 70-ата минута реферът отсъди фаул за Литекс на около 5 метра извън наказателното поле, който дълго бе оспорван от играчите на Черноморец. Зад топката застана Илиян Капитанов, който се техничен удар направи резултата 1:1. В 80-ата минута , след центриране от фаул, Николай Иванов отклони с глава, топката попадна у Йосков, който също с глава я прати в аут. В следващата минута последва центриране отляво на Начев и удар с глава на Дончев, но в ръцете на вратаря Петър Петров. Две минути по-късно след разбъркване пред вратата на ловешкия тим, Мирослав Начев падна след контакт с Никола Борисов и съдията Мартин Спасов посочи бялата точка. Валентин Йосков се нагърби с изпълнението на наказателния удар и бе точен – 2:1.
Последва натиск на гостите. В 88-ата минута Капитанов стреля силно от двайсетина метра, но Христов изби. След последвалия корнер,Даниел Йорданов отправи удар с глава, но бранител на Черноморец изби от голлинията. В 93-ата минута бе отсъдено нарушение за Литекс. Капитанов центрира в наказателното поле, топката прехвърли купа от играчи и изненада вратаря Христов, който не успя улови, като намиращият се в близост Николай Янков се възползва от грешката и вкара, с което донесе точка за своя тим.