ФУТБОЛ: Черноморец (Балчик) загуби от Ботев (Враца) у дома (ВИДЕО)

14.08.2017 г. 13:42:04 ч.
/
ФУТБОЛ: Черноморец (Балчик) загуби  от Ботев (Враца) у дома (ВИДЕО)
Черноморец Балчик загуби от Ботев Враца с 0:1 в мач от четвъртия кръг на Втора лига, игран в събота в Балчик. За разлика от предишното си домакинство, този път балчиклии започнаха доста по-плахо и през първата част почти не успяха да застрашат вратата на гостуващия тим. Футболистите на Ботев успяха да организират няколко опасни атаки, като в 20-та минута Илия Карапетров от Ботев напредна отдясно и центрира успоредно на голлинията, но Спас Георгиев не успя да засече топката. В 30-та минута самостоятелен пробив отляво на Борислав Борисов завърши с удар от границата на пеналта. В 33-та минута Иво Харизанов центрира от фаул от центъра на терена и намери непокрития Борислав Борисов, който върна на точката на дузпата, откъдето непокритият Емил Стоев вкара за 0:1. 41-ва Цветан Илиев от Черноморец опита удар с глава назад след центриране от фаул, но вратарят на гостите изби. След почивката черноморци вдигнаха оборотите и успяха да притиснат съперника. Въпреки това гостите бяха близо до втори гол, след като в 66-та минута Спас Георгиев бе изведен на отлична позиция, но ударът му отблизо бе отразен от вратаря Християн Христов. В 69-та минута бе най-спорната ситуация в мача, Севдалин Стайков (Черноморец) стреля  с глава отблизо, топката се отби в горната греда и след отскочи около голлинията, домакините имаха претенции, че топката е преминала голлинията, но реферът бе на друго мнение. Три минути по-късно отново Севдалин Стайков скочи най-високо и игра с глава, но ударът мина над вратата.
Момчетата на Георги Иванов пък имат 4 точки на сметката си - толкова, колкото и Созопол, Лудогорец 2 и Монтана. В следващия кръг Черноморец гостува на Оборище (Панагюрище)