ФУТБОЛ: Черноморец с равенство в последния си домакински мач за сезона (ВИДЕО)

13.05.2018 г. 21:42:28 ч.
/
Черноморец (Балчик) и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 1:1 в мач от 29-я кръг на Втора лига, игран на стадиона в Белия град. Първата ситуация в мача бе на сметката на домакините още в 4-та минута, но ударът отблизо на Васил Калоянов бе спасен от вратаря на Локомотив. В 6-та минута Деян Христов имаше възможност да се разпише за гостите, но ударът му от 10 метра мина над вратата. В 16-та Христов успя да свали в наказателното поле топката за Балъков, който с прецизен удар края вратаря на Черноморец вкара за 0:1. Две минути по-късно Васил Калоянов получи топката на два метра от вратата, но стреля слабо в тялото на вратаря Александров.
В 38-та минута Севдалин Стайков опита удар с глава, след фаул, но не успя да затрудни стража на „железничарите”. В 44-та минута, след грешка в отбраната на Черноморец, Балъков можеше да се разпише за втори път, но Христов успя да избира прехвърлящия удар на нападателя.
Още от първите минути на втората част домакините започнаха далеч по-активно и в 53-та минута стигнаха до изравнителен гол. Първоначално Цветан Илиев пропусна от изгодна позиция, но успя да догни избитата топка и да я центрира в малкия пеналта, откъдето Влади Мирчев вкара с глава за 1:1. Десет минути по-късно Мирчев бе близо до втори гол, но точно пред главата му Симеон Иванов успя да изчисти. До края на срещата, събитията се развиваха главно в центъра на терена, като голови положения липсваха. Така Черноморец приключи домакинските си мачове за сезона с равенство. В последния кръг отборът на Георги Иванов гостува на Царско село.