ФУТБОЛ: Добруджа е на четвъртфинал след разгром над Раковски

23.11.2013 г. 16:21:00 ч.
/
Добруджа се класира за четвъртфиналите от турнира за Купата на България, след като победи с 4:0 Раковски в срещата реванш на стадион „Дружба". Мачът започна с подчертано домакинско преимущество, като още във 2-та минута Андонов стреля на сантиметри над вратата. Секунди по-късно отново той уцели лявата греда. В 15-та минута Спас Георгиев пропусна да се разпише от 2-3 метра, след пас на Андонов отляво. В 19-та Терзиев от Раковски спря с ръка топката, която отиваше към опразнената врата на гостите и съдията Радан Мирянов посочи бялата точка, като показа директен червен картон за бранителя. Капитанът на Добруджа Симеон Симеонов бе точен от дузпа за 1:0. В 36-та резултатът бе удовен след заучено изпълнение на свободен удар – след триходова комбинация Ивайло Димитров получи топката малко зад пеналта и с топовен шут направи 2:0. В края на полувремето гостите имаха възможност да върнат един гол, но ударът на Нитов с глава излезе в аут. Пет минути след подновяването на играта Добруджа стигна до трети гол – Иван Цачев получи пас на удобна позиция и от 7-8 метра вкара за 3:0. В 57-та минута Емил Колев с глава оформи крайното 4:0 за Добруджа. До края на двубоя домакините намалиха оборотите, а гостите рядко успяваха да преминат в половината на добруджанци.
Така с общ резултат 5:1 „жълто-зелените" вече очакват да разберат съперника си за четвъртфиналите. В тази фаза на турнира Добруджа ще бъде единственият представител на Б група. Следващият съперник ще стане ясен на 26 ноември.