ФУТБОЛ: „Добруджа“ отново е в играта, белгиец донесе ценната победа

16.03.2019 г. 17:33:54 ч.
/
„Добруджа“ си тръгна с трите точки от едно от най-тежките гостувания за сезона и съхрани шансовете си за оставане в професионалния футбол. В мач от 21-ия кръг на Втора лига, игран в Монтана, жълто-зелените победиха местния едноименен отбор с 2:1. Домакините са втори в класирането и открито афишират амбиции за влизане в елита, но бяха надиграни от последния в групата.
Мачът започна неприятно за гостите. Бившият футболист на „Добруджа“ Владимир Айтов откри за „Монтана“ в 11 мин. Той бе най-съобразителен при разбъркване пред вратата на добричлии след корнер и отбеляза за 1:0. Последваха силни минути за жълто-зелените. В 22-ата белгиецът Етиен Муканя Кабобола пое топката в центъра на терена и навърза цялата защита на „Монтана“. След 50-метров рейд той излезе на стрелкова позиция, но ударът му премина на сантиметри от гредата. Десет минути преди почивката пробивът на Николай Минков отляво бе спрян с нарушение в наказателното поле и главният съдия Станислав Ставров посочи бялата точка. Дузпата бе изпълнена точно от централния защитник Кристиян Григоров. Така в 37 мин. на мача в Монтана „Добруджа“ стигна до първия си гол за годината. И след почивката отборът от Добрич бе по-активният и още в 47 мин. след ъглов Григоров пропусна отлична възможност да се разпише отново.
В 79 мин. белгиецът Етиен Муканя Кабобола открадна топката в центъра на терена. Този път пробивът му го изведе фронтално срещу вратаря Ивайло Василев и централният нападател на „Добруджа“ хладнокръвно го простреля за 2:1, хвърляйки в екстаз вярната жълто-зелена агитка на стадион "Огоста", която подкрепя любимия си отбор и при това далечно гостуване.
Така с гола на белгиеца бе сложен край на серията от мачове без победа. Последният успех на тима датираше от втория кръг на първенството - преди 7 месеца и 12 дни. За съперника пък това е първо поражение от началото на първенството.
След победата в Монтана „Добруджа“ събра 14 точки и поне временно, преди неделните мачове, се доближи на 4 до спасителната зона. Отборът има възможност още в следващите кръгове да се изкачи по-нагоре в класирането, ако се възползва максимално от предстоящите два поредни мача на стадион „Дружба“.