ФУТБОЛ: Добруджа победи юношите на Черно море с три гола в края

18.07.2018 г. 20:54:19 ч.
/
Добруджа победи с 3:0 юношите на Черно море в контролна среща, играна на стадион „Дружба”. Юношите на „моряците”, които миналия сезон завършиха на трето място в Елитната група до 19 години на страната, бяха напълно равностойни на Добруджа в по-голямата част от срещата. През първата част единствената възможност за добруджанци се откри пред Румен Николов в 31-ата минута, но ударът му с глава срещна страничната греда.
В днешния двубой Диян Божилов предприе смени в 60-ата минута. Тогава на терена се появи изцяло нов състав, като единствено влезлият малко по-рано Георги Радев като смяна на Граматиков, остана на терена.
И трите попадения паднаха в края на мача. В 78-ата минута минута юношата на "жълто-зелените" Кристиян Георгиев стреля от 25 метра и не без помощта на вратаря на Черно море, вкара за 1:0. В 84-ата минута Янаки Смирнов показа голмайсторския си нюх, като се освободи от опеката на бранител и с плътен шут под гредата реализира за 2:0. В 88-ата минута друг юноша на „жълто-зелените” – Георги Димитров вкара с техничен удар от границата на наказателното поле.
На стадион „Дружба” вече е започнал монтажът на новите седалки по трибуните, като част от зрителите успяха да ги пробват. Освен това вече са поставени новите седалки на резервните скамейки.