ФУТБОЛ: Добруджа победи лидера в класирането

28.09.2013 г. 19:40:00 ч.
/
Добруджа победи лидера в класирането Хасково с 1:0 в дербито на осмия кръг в „Б" група. Мачът започна с подчертано домакинско преимущество, като още в 3-та минута Ивайло Димитров стреля с глава, но ударът му мина над вратата. В 20-та минута след корнер Гаджалов не насочи добре топката с глава и също я прати в аут. До почивката гостите рядко успяваха да създадат дори и наченки на атака, но при първата възможност, която имаха в 44-та минута удар на Хубенов бе избит в гредата от вратаря на Добруджа Конов. Пет минути след подновяването на играта „жълто-зелените стигнаха до гол. След центриране на Малинов от фаул, Спас Георгиев, засече топката на половин метър от вратата за 1:0. В 65-та минута Спас Георгиев пропусна да се разпише отново, след като излезе очи в очи с вратаря Ивайло Василев, преодоля го и на празна врата прати топката в лявата греда. През последните 15 минути на мача гостите опитаха да изравнят, но успяха да стигнат само до няколко центрирания и разбърквания пред вратата на Добруджа. Това е втора поредна победа за момчетата на Светослав Тодоров, с което те вече имат 14 точки в актива си и запазват третото място. В следващия кръг Добруджа гостува на Дунав.