ФУТБОЛ: „Добруджа“ постигна най-убедителната си победа от началото на сезона (ВИДЕО)

31.10.2019 г. 17:19:49 ч.
/
„Добруджа“ разби „Ботев“ (Нови пазар) със 7:0 на стадион „Дружба“ в Добрич в мач от Североизточна трета лига. Това е най-убедителната победа за жълто-зелените от началото на първенството, които са в серия от 10 поредни спечелени шампионатни срещи.

Седемте гола бяха най-малкото, с което се отърваха гостите, които рядко успяваха да преминат централната линия. Първият гол падна в 10 мин., когато Денис Кадир надбяга защитата на „Ботев“ и центрира отдясно към Кристиян Петков, който откри резултата. В 27 мин. Стефан Митев с далечен удар по земя покачи на 2:0. Скоро след това с технично изпълнение Кристиан Пешков отбеляза третия гол за „Добруджа“. В 36 мин. топката срещна горната греда след удар с глава на Кристиян Петков, но при добавката Стефан Митев вкара втория си гол в мача. 3 минути след почивката Денис Кадир бе изведен срещу вратаря на „Ботев“ Симеон Симеонов и направи резултата 5:0. В 63 мин. Кристиян Петков се разписа за втори път, като засече центрираната по земя от Александър Георгиев топка. 2 минути преди края Иво Вихренов отбеляза най-красивия гол в мача с топовен удар от около 25 метра.

Така „Добруджа“ събра 30 точки и е лидер в класирането на Североизточна трета лига с аванс от 8 точки пред „Суворово“ и „Черноломец“ (Попово).