ФУТБОЛ: Добруджа с трети пореден класически успех (ВИДЕО)

21.04.2018 г. 18:44:16 ч.
ФУТБОЛ:  Добруджа с трети пореден класически успех (ВИДЕО)
Добруджа победи Локомотив (Русе) с 3:0 в мач от 26-я кръг на Североизточната Трета лига. Въпреки изразителния резултат, победата дойде трудно. През първата част добруджанци рядко успяваха да застрашат вратата на противника. В 23-та минута Кристиян Петков удари лявата греда с удар от около 15 метра. В 35-та Дони Дончев стреля с глава след центриране от фаул, но ударът му мина встрани от вратата на Локомотив. В 43-та минута реферът отсъди нарушение в полза на Добруджа в близост до наказателното поле. Станимир Андонов застана зад топката, но вместо да центрира, той стреля директно към вратата на гостите и изненада вратаря  за 1:0.
След почивката русенци заиграха доста по-активно в предни позиции и създадоха няколко положения пред вратата на Димитър Илиев. В 60-та минута Кристиян Пешков стреля опасно от 25 метра, но вратарят Радосвет Христов изби в корнер. Няколко минути по-късно Валентинов можеше да изравни, но ударът му мина край вратата. В 78-та минута резервата Денис Кадир се възползва от грешка в отбраната на гостите и подаде към Беадир Беадиров, който се освободи от бранител и технично вкара за 2:0. Отново Беадиров оформи крайния резултат в 88-та минута, след като отново финтира защитник на Локомотив.
Пълен запис на срещата може да гледате ТУК!
С днешната победа Добруджа има вече 65 точки – 20 пред Суворово, който утре приема тима на Хитрино. В сряда (25 април) „жълто-зелените” гостуват на Бенковски (Бяла) в изтеглен мач от последния 33-ти кръг на първенството.