ФУТБОЛ: Добруджа се отдалечи на 11 т. от Суворово след трудна победа (ВИДЕО)

10.03.2018 г. 17:42:26 ч.
/
Добруджа победи с 2:1 Суворово в мач от 20-я кръг на шампионата в Североизточната Трета лига. Мачът на стадион „Дружба” оправда очакванията за дерби, като „жълто-зелените” стигнаха до успеха изключително трудно. Добруджа откри резултата в 20-та минута след изключително красив удар от границата на наказателното поле на Денис Кадир.  В 24-та минута Станислав Иванов пропусна да изравни от няколко метра. В следващите минути страстите на терена се разгорещиха и съдията Красен Георгиев показа няколко жълти картона за по-малко от 10 минути. В 38-та минута Румен Николов се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе неточен.  Още в първата минута на втората част Беадир Беадиров получи топка полевия фланг, пробяга над 20 метра, но останал сам срещу вратаря на гостите, се засуети и стреля в тялото му.
Две минути по-късно вратарят на Добруджа Иван Иванов успя със сетни усилия да спаси удар на Любомир Михалев. Все пак футболистите на Суворово успяха да се разпишат в 60-та минута, когато Даниел Венков засече с глава  центриране отдясно - 1:1. Отговорът на Добруджа не закъсня – в 66-та минута Румен Николов с глава вкара за 2:1, с което донесе и ценните три точки за добричкия тим.
Така след този кръг Добруджа има 47 точки - 11 повече от втория в класирането - Суворово.
Следващата седмица на момчетата на Диян Божилов предстоят две гостувания – в сряда – отложения мач с Калиакра, а в събота – с Бенковски (Бяла).