ФУТБОЛ: Добруджа се пребори за точка срещу ЦСКА в Елитната U 15

16.09.2018 г. 13:33:53 ч.
/
Юношите на Добруджа записаха второ поредно равенство в първенството на Елитната U 15. Днес в Добрич възпитаниците на Митко Недялков завършиха 1:1 с ЦСКА – София. Гостите имаха териториално преимущество в началото на двубоя, като създадоха и няколко положения пред вратата на Калоян Петров, който бе безпогрешен. Добруджа изненада армейците в 30-ата минута, когато след първата опасна контраатака Преслав Славков навлезе в наказателно поле отляво и с техничен удар край плонжа на вратаря, вкара за 1:0. Още от първите минути на второто полувреме столичани се втурнаха да изравняват и положенията пред вратата на Добруджа се заредиха. Гостите стигнаха до изравняване в 12-ата минута на втората част след центриране и разбъркване в наказателно поле, топката изненада вратаря Петров за 1:1. Въпреки положенията, които имаха за гол футболистите на ЦСКА, Добруджа стигна до второ попадение пет минути преди края, но реферът го отмени заради нарушение срещу вратаря на „червените”. Така мачът завърши без победител, но малките добруджанци заслужиха аплодисментите на многобройната публика по трибуните.
В следващия кръг „жълто-зелените” ще гостуват на Черно море.