ФУТБОЛ: Добруджа вкара 4 на Суворово в предпоследната си контрола

18.02.2014 г. 16:10:00 ч.
/
Добруджа победи Суворово с 4:0 в предпоследната си контрола от зимната подготовка, която се игра на стадион „Дружба". Момчетата на Светослав Тодоров вкараха на своя съперник по два гола във всяко полувреме, като и двете части бяха с продължителност по 40 минути.
Двете нови попълнения на Добруджа – Красимир Станоев и Ивелин Василев бяха точни в края на първото полувреме, съответно в 35-ата и в 38-ата минути. Двамата оставиха добри впечатления с играта си. Добруджанци владееха топката през почти цялото първо полувреме, но няколко грешки в подаванията дадоха възможност на гостите да организират контраатаки, като само две минути преди първия гол, се наложи вратарят Николай Радомиров да спасява опасен удар на нападател на Суворово.
През второто полувреме Светослав Тодоров пусна всички юноши от школата, които се готвят с първия тим. С няколко добри пробива отдясно се отличи Георги Ивелинов, като при един от тях, в 53-ата минута, негово центриране бе засечено от воле в движение от Ивайло Димитров, а каращият проби в Добруджа вратар Павел Петков, който в този мач бе на вратата на Суворово, нямаше никакви шансове – 3:0. Самият Ивелинов оформи крайният резултат в 60-ата минута с много добър удар от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.
В средата на второто полувреме в игра за Суворово се появи наставникът на тима Венци Желев, който е треньор в школата на Добруджа.
Добруджа започна в състав: Николай Радомиров, Детелин Димитров, Костадин Гаджалов, Емил Петков, Йордан Христов, Симеон Симеонов, Красимир Станоев, Кристиян Малинов, Спас Георгиев, Ивайло Димитров, Ивелин Василев
Последната контрола на Добруджа ще бъде в събота на стадион „Дружба", като преди двубоя ще бъде и официалното представяне на отбора за новия сезон.