ФУТБОЛ: Добруджа взе точка при гостуването на лидера

28.04.2016 г. 19:46:29 ч.
/
Добруджа продължава успешната си серия в Б група. След четирите поредни победи, днес "жълто-зелените" спечелиха точка при гостуването си на лидера в групата Дунав. Мачът в Русе  завърши 2:2.
Домакините поведоха в Русе с попадение на Бранимир Костадинов в 17-ата минута на срещата. Костадинов получи след подаване от дълбочина и успя да преодолее стража на Добруджа. Добричкият тим успя да изравни в 29-ата минута чрез Християн Казаков. Малко по-късно гостите стигнаха до още една възможност, след удар с глава на Костадин Ничев.
След почивката Добруджа бе на път да поведе в 67-ата минута, когато след грешка на вратаря на домакините, който искаше да ритне топката към центъра, но тя рикошира в гръб на играч на Добруджа и се върна към наказателното поле. Костадин Ничев стигна до нея и реализира, но бе отсъдена засада и попадението не бе зачетено.
Дунав отново излезе напред в резултата в 75-ата минута, с попадение на Юлиян Ненов. Футболистите на Добруджа обаче не се отказаха и успяха да изравнят в 82-ата минута. Владислав Узунов реализира за 2:2. Със спечелената днес точка тимът, воден от Радо Димов вече има в актива си 29 точки.
Снимка:dobrudjabg.com