ФУТБОЛ: Добруджа загуби от Локо (София) за Купата (ВИДЕО)

25.09.2018 г. 19:15:09 ч.
/
Добруджа отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби от Локомотив (София) с 0:1 в мач от 1/16 финалите, игран пред около 500 зрители на стадион „Дружба”. Наставниците и на двата тима Диян Божилов и Ангел Колев бяха дали почивка на голяма част от основните състезатели, с мисъл за предстоящите двубои за първенството.
Първата възможност за Добруджа се откри пред Румен Николов в 8-ата минута, но нападателят не успя да овладее добра получената в наказателното поле топка.
В 20-ата минута Даниел Васев опита далечен удар, но вратарят на Добруджа Иван Иванов изби. В 24-ата Кристиян Петков напредна отляво и пусна към Пешков, но той се сблъска със стигналия първи до топката вратар на гостите Витков. Две минути преди края на първата част се откри най-добрата възможност пред Добруджа. Пешков преодоля двама бранители и стреля от границата на пеналта, но Витков отрази удара.
В 52-ата минута Даниел Васев се озова на чиста позиция и от няколко метра уцели напречната греда. В 65-ата минута централният бранител на Добруджа Георги Радев бе близо до това да си отбележи автогол. В опита си да върне с глава към вратаря той прати топката в страничната греда.  Последваха опити на Мартин Станкев и Даниел Васев да поразят вратата на Добруджа отдалече, но без успех. Все пак столичните „железничари” стигнаха до гол в 82-ата минута, когато Страхиня Кърстевски изненада стража на Добруджа с удар от границата на наказателното поле. Попадението се оказа достатъчно за успеха на Локомотив.
Следващият мач на Добруджа отново е на стадион „Дружба”. В неделя от 17.00 часа „жълто-зелените” посрещат водача във Втора лига – Царско село.