ФУТБОЛ: Добруджа загуби от Спартак в контрола

12.07.2014 г. 21:17:00 ч.
/
Добруджа загуби от Спартак (Варна) с 1:3 в контролна среща, играна на стадион „Дружба". Мачът започна много добре за добруджанци, които откриха резултата още в 5-та минута, чрез Ивайло Димитров, който бе изведен от Иван Цачев и елегантно се разписа за 1:0. До почивката домакините бяха по-добрият отбор, като на два пъти Спас Георгиев пропусна да покачи резултата. В 38-та минута той бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. В последната минута на първата част Деян Христов можеше да изравни, но ударът му към опразнената врата на Добруджа бе избит на метър от голлинията от Станимир Андонов. През второто полувреме гостите бяха по-точни в завършващата фаза на атаката и успяха да обърнат резултата. Първо в 56-та минута Янаки Смирнов с техничен диагонален удар изравни. В 74-та минута Иван Минчев бе изведен зад гърба на добруджанската отбрана и технично преодололя Радомиров за 1:2, а крайният резултат оформи Деян Христов две минути по-късно. Първноначално нападателят не успя да преодолее Радомиров, но при добавката не сгреши – 1:3. През втората част с екипа на „жълто-зелените" дебютира новото попълнение Мустафа Мустафа. Следващата контрола на Добруджа ще бъде във вторник, от 18.00 часа, отново на стадион „Дружба".