ФУТБОЛ: Добруджа записа поредна победа с 4:0 (ВИДЕО)

26.10.2016 г. 19:33:35 ч.
/
Добруджа победи с 4:0 Спартак (Варна) в мач от 12-я кръг на Североизточната Трета лига. Домакините откриха резултат още в първата минута, след като Кристиян Пешков се възползва от подаване на Васко Боев и технично вкара за 1:0. Надмощието на Добруджа продължи и в 24-та минута Пешков се разписа за втори път, след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите. Третият гол във вратата на Спартак падна в 36-та минута. Негов автор беше Станимир  Андонов, който също бе изведен на изгодна позиция и от малък ъгъл стреля край вратаря. Три минути по-късно Андонов се разписа отново с красив фалцов удар от около 15 метра. След почивката добруджанци продължиха да атакуват, но тежкият терен и непрекъснатият дъжд затрудниха играта и ситуациите пред вратата на Спартак бяха доста по-малко. Предвид комфортната преднина наставникът на Добруджа Стефан Славов пусна през втората част резервния страж Злати Златев. Дебют за добруджанци направи и нападателят Даниел Димитров. В края на мача двама привърженици на Спартак свалиха транспаранта на Добруджа и успяха да откъснат част от него, след което напуснаха стадиона с парчето.
След този кръг Добруджа остава на второ място с актив от 24 точки. Начело е Черноморец Балчик  с 26 точки, който днес победи като гост с 4:0 Доростол.