ФУТБОЛ: Грозни сцени в Генерал Тошево – футболисти и зрители биха съдията и прекратиха мача с Лозенец

21.03.2018 г. 16:50:24 ч.
/
Грозни сцени съпътстваха двубоя от 14-ия кръг в „А” областната футболна група, зона „Изток”, между Спортист (Генерал Тошево) и Лозенец в събота, научи Медийна група "Добруджа". След отсъдена дузпа за гостите в 64-ата минута, при резултат 0:0, футболистите на Спортист се нахвърлят върху главния съдия Пламен Станев с обиди и ругатни, публиката също нахлува на терена и започва масов бой над рефера. Мелето продължава около пет минути, след което мачът е прекратен. Очаква се да бъде присъдена служебна победа с 3:0 за Лозенец. Всичко е подробно описано в докладите както на главния съдия, така и на делегата.
Очакват се сурови наказания за провинилите се футболисти, част от тях ще бъдат изхвърлени от футбола минимум за 1 година. Спортист ще бъде лишен от домакинство, обясни за Медийна група „Добруджа” председателят на областния съвет на БФС Иван Манолов.
Пострадалият рефер призна, че незабавно е посетил съдебна медицина, извадил си е медицинско свидетелство за нанесения побой. „Още през първото полувреме се усещаше напрежението на терена. Не знам по каква причина, но всяко мое отсъждане се оспорваше бурно и от двата отбора”, обясни за Медийна група „Добруджа” Пламен Станев. Той е категоричен, че дузпата е 100-процентова. „Нападател на Лозенец премина покрай бранител на домакините, който не успя да го спре и го блъсна с ръка. Не се поколебах да отсъдя наказателния удар”, призна той. След това целият отбор от Генерал Тошево му се нахвърлил, като трима от състезателите си позволили да му нанесат и удари, които той е описал в доклада. На стадиона имало и полицаи, които обаче не се намесили, защото от две години футболните срещи са поверени на охранителни фирми. Наложило се съдийската бригада да звъни на телефон 112, за да излезе от стадиона.