ФУТБОЛ: Калиакра прекъсна серията без загуба на Добруджа

02.11.2013 г. 17:20:00 ч.
/
Калиакра прекъсна серията от 7 мача без загуба на Добруджа, след като победи с 0:2 в дербито на Добричка област, играно на стадион „Дружба". Добруджанци започнаха по-активно двубоя, но добре подредената защита на Калиакра не позволяваше на нападателите в жълто-зелено да стигнат до удар. Изненадващо в 12-та минута гостите поведоха с гол на Янислав Иванов, който се възползва от грешка в отбраната на домакините, навлезе в наказателното поле и стреля технично край плонжа на Конов за 0:1. В 20-та минута Добруджа бе близо до изравняване, но техничният удар на Кристиян Петков от фаул бе боксиран от вратаря Марков. В 27-та минута Георги Станчев удвои преднината на каварненци с удар извън пеналта. В 35-та минута левият бек на Калиакра Мустафа спря непозволено Спас Георгиев и получи втори жълт картон. Въпреки численото предимство до края на мача футболистите на Добруджа не успяха да пробият нито веднъж плътно прибраният в защита отбор на гостите. При две-три контраатаки гостите дори бяха близо и до трето попадение.