ФУТБОЛ: Рекордна победа за „Устрем“ (Дончево) в трета лига

11.03.2019 г. 14:19:29 ч.
/
Третата си победа в третото ниво на българския футбол постигна „Устрем“ (Дончево). И докато предишните бяха с 1 гол разлика, този път отборът се развихри в атака и спечели с 5:2. „Устрем“ победи „Ботев“ (Нови пазар) в мач от 18-ия кръг на трета Североизточна група, игран в Дончево. До почивката домакините водеха с 3:0. Резултата откри Виктор Георгиев, а след него се разписаха Георги Галинов и Димитър Пенчев. През второто полувреме Джем Сали покачи на 4:0. След това Виктор Георгиев бе точен за втори път в мача. В края гостите от Нови пазар върнаха 2 гола и направиха загубата си по-почетна. С добавените 3 точки „Устрем“ вече има 11. Отборът от Дончево се изкачи с една позиция по-нагоре в класирането и вече е 11-ти. В следващия кръг „Устрем“ ще гостува на 12-тия „Бенковски“ (Бяла).
Целта ни за този сезон е оставане в групата, заяви треньорът на „Устрем“ Димитър Димитров.
След добрия старт през пролетта, отборът от Дончево вече има 7 точки аванс пред „Волов“ (Шумен) – последния в класирането, който е единственият отбор под чертата в трета Североизточна група.

Снимка: lokomotiv1930.com