ФУТБОЛ: С човек повече "Добруджа" загуби от "Янтра"

16.05.2021 г. 19:08:37 ч.
/
Въпреки че почти цял мач игра с човек повече, "Добруджа" загуби от "Янтра" пред около 800 зрители на стадион "Дружба" в Добрич.

Още в 13 мин. гостите от Габрово останаха с 10 човека. Стефан Митев отне топката от Петър Казаков и се откъсна сам срещу вратаря, но бившият футболист на "Добруджа" го фаулира. Тъй като бе последен в защитата, Казаков получи директен червен картон. До края на полувремето домакините трайно се настаниха в половината на "Янтра", но не успяха да се възползват от численото си предимство.

Единственият гол в мача падна веднага след почивката. Главният съдия Неделчо Гаджалов отсъди спорна дузпа за "Янтра", която бе реализирана от капитана Християн Кожухаров. До края на мача футболистите на "Добруджа" се надпреварваха да стрелят покрай вратата и след куп пропуски жълто-зелените загубиха последното си домакинство за сезона.

При завръщането си на стадиона агитката на "Добруджа" изрази с транспарант подкрепата си за Димитър Бербатов, който е кандидат за президент на БФС.

Кръг преди края отборът от Добрич е на 13-о място с 30 точки и сигурен участник във Втора лига наесен. Първенството за добруджанци приключва в петък в Симитли срещу местния "Септември".