ФУТБОЛ: С гол в добавеното време Черноморец победи Пирин с 2:1 (ВИДЕО)

05.11.2018 г. 15:17:46 ч.
/
Черноморец (Балчик) постигна щастлива, но много сладка победа 2:1 над гостуващия Пирин (Благоевград) в двубой от 13-ия кръг на Втора лига. Победното попадение отбеляза централният защитник Траян Траянов в добавеното време, след като преди това гостите пропуснаха няколко добри ситуации.
Тимът, воден от Георги Иванов, поведе в 27-ата минута с гол на Валентин Йосков. След отлична контраатака на домакините топката стига до Йосков по левия фланг, той навлезе в наказателното поле на Пирин и с хубав удар откри резултата.
Гостите можеха да изравнят още в следващата минута. Бившият футболист на черноморци Милко Георгиев получи пас в наказателното поле на домакините, преодоля излезлия неразчетено Християн Христов,  но ударът му срещна гредата. Минута преди края на полувремето Димитър Благов стреля с глава, но вратарят на Черноморец спаси атрактивно.
Гостите стигнаха до изравнително попадение в началото на второто полувреме чрез Влади Златинов. В 52-ата минута нападателят завърши добра контраатака на своя тим. Димитър Благов центрира отляво и Златинов отблизо нямаше как да сгреши – 1:1. Последваха силни минути за гостите, които пропуснаха няколко ситуации, но нямаха шанс пред вратата на Черноморец. Щастието обаче се усмихна на домакините в добавеното време, когато Траянов надскочи всички в полето на Пирин и с глава отправи топката във вратата – 2:1.
С победата тимът от Белия град събра 18 точки в актива си и се изравни на шестата позиция с Литекс. Пирин пък остава в дъното на класирането. В момента играчите на Петър Златинов са 14-ти, с 12 точки на сметката си, като единствено по-добрата голова разлика от Кариана (Ерден) ги задържа над зоната на изпадащите.