ФУТБОЛ: „Септември“ (Тервел) спечели битката за шестото място

18.03.2019 г. 14:34:34 ч.
/
В мач, изпълнен с обрати, „Септември“ (Тервел) победи „Локомотив“ (Русе) с 4:2. Срещата бе от 19-ия кръг на трета Североизточна лига. Мачът започна с ранен гол на Явор Колев, който откри за домакините. След четвърт час игра обаче „Локомотив“ вече водеше с 2:1. Още до почивката „Септември“ отново имаше аванс в резултата. Танер Надир изравни, а Симеон Митев отбеляза за 3:2. През второто полувреме Пламен Панайотов се разписа за крайното 4:2.
„Доволен съм, защото това беше пряк мач за шестото място. Мисля, че победата в много голяма степен ни подсигурява участието в първата шестица“, сподели старши треньорът на „Септември“ (Тервел) Валентин Пейчев.
След успеха воденият от него отбор събра 28 точки. „Септември“ запазва шестото си място и вече има 6 точки аванс пред седмия „Локомотив“ (Русе). В следващият кръг тимът от Тервел ще гостува на „Светкавица“ (Търговище).