ФУТБОЛ: Старшата на Добруджа очаква Лудогорец след 0:0 в реванша със Септември (ВИДЕО)

31.10.2018 г. 15:12:54 ч.
/
Юношите старша-възраст на Добруджа се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на България след като удържаха нулево равенство в днешния реванш със Септември. Така с гол на чужд на терен момчета, водени от Валентин Ангелов, продължават напред, където ги очаква тимът на Лудогорец.
Очаквано, след равенството 1:1 в първия мач, футболистите на Септември търсеха на всяка цена да отбележат попадение. Момчетата на Светослав Петров имаха инициативата в по-голямата част от двубоя, но не успяха да създадат чисти голови ситуации пред вратата на добруджанци. Напротив – „жълто-зелените” могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, след като през второто полувреме създадоха няколко опасни контраатаки. В крайна сметка Добруджа се класира за следващата фаза, а успехът е с още по-голяма стойност, защото бе постигнат над една от най-силните школи в страната.
Двубоят на изкуственото игрище премина при изключителен зрителски интерес, а възгласи „Добруджа, Добруджа!” огласиха стадиона след последния съдийски сигнал.